Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı (14.05.2018)

Patent, marka vekilleri meslek kuralları ile ilgili düzenlemeler ve uygulamalar hakkında düzenlenen, “Patent ve Marka Vekilleri İstişare Toplantısı” TÜRKPATENT’te gerçekleştirildi.

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN toplantının açılışında konuşmada, yaklaşık bir yıldır uygulanmakta olan Sınai Mülkiyet Kanunu ile ilgili geriye dönüşlerin çok olumlu olduğunu belirterek, özellikle patent, marka vekilleri meslek kuralları ve disiplin kurulu çalışmalarının çok başarılı olduğu değerlendirmesinde bulundu. Sürecin dinamik bir yapısı olduğunu, Kurum kararlarına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Prof. ASAN, WIPO desteği ile kurulan Fikri Mülkiyet Akademisi'nin Yürütme Kurulu’nun ikinci toplantısını gerçekleştirdiği, yönetmeliğinin çok yakında yürürlüğe gireceği ve Akademinin iki ayrı eğitim merkezi şeklinde hizmet vereceği bilgisini aktardı.

Açılışın ardından toplantıya, Türk Patent ve Marka Kurumu yetkilileri, marka ve patent vekilleri disiplin kurulu üyeleri ve katılımcılar arasında etkileşimli olarak patent, marka vekilleri meslek kuralları ile ilgili düzenlemeler ve uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunulması şeklinde devam edildi. Toplantı internet üzerinden canlı yayınlandı.

Fotoğraflar