Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Genel Müdür Grigory IVLIEV Başkanlığındaki Rospatent Heyeti'ni Kabul Etti (14.02.2018)

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Rusya Federasyonu Fikri Mülkiyet Servisi (Rospatent) Genel Müdürü Grigory IVLIEV başkanlığında TÜRKPATENT'e ziyarette bulunan Rospatent heyetini, 13 Şubat 2018 tarihinde, Bakanlıkta kabul etti.   

Kabulde Rus Heyetine, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Alexey ERKHOV ve TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN eşlik etti. 

Kabul çerçevesinde gerçekleştirilen görüşmede, Bakanımız Dr. ÖZLÜ, son dönemde her iki ülke arasında gelişen ilişkilerin, teknik düzeyde ve sınai mülkiyet hakları gibi çok farklı alanlarda artarak sürdürüldüğünü görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Bakan ÖZLÜ, her iki sınai mülkiyet Ofisi arasındaki işbirliğine, gerek politik düzeyde, gerekse Bakanlık olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu, bu amaçla söz konusu işbirliğinin, konunun farklı bileşenlerini dâhil ederek geliştirilmesi hususunda, iki Ofis’i de teşvik ettiğini belirtti.

 

Fotoğraflar