Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Akdeniz Üniversitesi'nde Sınai Mülkiyet Senato Bilgilendirme Toplantısı (27.12.2017)

Türk Patent ve Marka Kurumu ve Avrupa Patent Ofisi işbirliğiyle yürütülmekte olan “Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında 27 Aralık 2017 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nde Sınai Mülkiyet Senato Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÜNAL ile üniversite senato üyelerinin katıldığı toplantıda, Türkiye’deki sınai mülkiyet sistemini anlattı.

Üniversitelerin sınai mülkiyetle ilişkisini değerlendiren Prof. Dr. Habip ASAN, üniversitelerde üretilen patentlerin sahiplik haklarına yönelik yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanununda yer alan ve uygulanmasına başlanan düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. Üniversitelerde katma değeri yüksek patent üretiminde etkin olunabilmesi ve üretilen patentlerin ticarileştirilmesi için yapılabileceklerden söz etti.

“Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında sınai mülkiyet farkındalık düzeyinin yükseltilmesi amacıyla bugüne kadar ülkemizin dört bir yanında yer alan üniversitelerimiz akademisyenleriyle çok sayıda Senato Bilgilendirme Toplantıları, Farkındalık Seminerleri ve Eğiticilerin Eğitimi etkinlikleri gerçekleştirildi.

Fotoğraflar