Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TÜRKPATENT ile Belarus Cumhuriyeti Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi (NCIP) Arasında Mutabakat Zaptı (15.12.2017)

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ile Belarus Cumhuriyeti Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi (NCIP) arasında 15 Aralık 2017 tarihinde Minsk’te, iki kurum arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bir mutabakat zaptı imzalandı.

Türkiye - Belarus Ortak Sanayi ve Teknoloji Çalışma Grubu (OSTÇG) 3. Dönem Toplantısı ve Türkiye -Belarus İnovasyon Forumu münasebetiyle Minsk’te bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ ve beraberindeki heyette Kurumumuz temsilcileri de yer aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ ile Belarus Cumhuriyeti Bilim ve Teknoloji Devlet Komitesi Başkanı Dr. Alexander SHUMİLİN tarafından imzalanan Mutabakat Zaptı, tarafların karşılıklı olarak iyi uygulamalarını ve tecrübelerini paylaşması yoluyla, her iki ülkenin sınai mülkiyet sistemlerinin etkinliğinin artırılmasını ve her iki Ofisin idari kapasitesinin geliştirilmesini amaçlıyor.

Bu amaçla iki Ofis arasında yapılacak işbirliği faaliyetleri kapsamında, ülke mevzuatlarına ve uygulamalarına ilişkin bilgilerin değişimi, farkındalık aktivitelerine dair tecrübe paylaşımı, uzmanların eğitimi ve ortak etkinlikler düzenlenmesi bulunuyor.

Fotoğraflar