Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TÜRKPATENT ile Yaratıcı Çocuklar Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı (27.11.2017)

TÜRKPATENT ile Yaratıcı Çocuklar Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol TÜRKPATENT ile Dernek arasında işbirliğini geliştirerek ülkemizde yenilikçiliğin ve yaratıcılığın teşvik edilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Protokol TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem ÇAPA tarafından imzalandı. İmza töreninde Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet SABANCI ÇETİNDOĞAN da bulundu.

Protokolle TÜRKPATENT, Yaratıcı Çocuklar Derneğinin fikri haklar konusunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi uygun bulunan proje ve faaliyetlerin ortak bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda katkı sağlayacak.

Ayrıca, Protokol amaç ve kapsamı içerisinde fuar, seminer, sempozyum, konferans vb. faaliyetler düzenlenmesi, düzenlenecek yarışma sergi ve benzeri etkinliklerin seçici kurullarına, organizasyonlarına her iki tarafın da aktif katılım sağlaması kararlaştırıldı.

Yaratıcı Çocuklar Derneği; çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğinde, çocukların hayal güçlerini ve yeteneklerini geliştirmek üzere bilim, tasarım, karikatür, öykü ve fotoğraf alanlarında çeşitli yarışmalar düzenliyor, eğitim konusunda etkinliklerde bulunuyor.

Fotoğraflar