Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TÜRKPATENT Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Seminerleri Sürüyor (09.10.2017)

'TÜRKPATENT Bilgi Doküman Birimleri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Seminerleri' 9-10 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya'da başladı.

TÜRKPATENT Başkan Yardımcısı Cemil BAŞPINAR; Bilgi Doküman Birimleri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Seminerleri'nin açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmasında TÜRKPATENT Bilgi Doküman Birimlerinin önemini vurgulayan BAŞPINAR; sınai mülkiyet bilincinin artırılması amacıyla 54 ilde ilerleyen günlerde yapılması planlanan ‘Bölgesel Sınai Mülkiyet Günleri Projesi ve Etkinlikleri’ hakkında bilgi verdi.

Kurum Başkan Yardımcısı BAŞPINAR konuşmasında ayrıca; Türk Patent ve Marka Kurumunun düzenlediği 1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışmasıyla ilgili açıklamalarda da bulundu. Yarışmada dereceye giren öğrencilerden 1'inciye 30 bin, 2'nciye 20 bin ve 3'üncüye 10 bin Türk lirası ödül, ilk 6'ya uluslararası buluş fuarlarına katılım imkanı ve ilk 10'a giren adaylara dizüstü bilgisayar ve tablet gibi ödüller verileceğini açıkladı. Seminerde yarışmanın tanıtım videosu da izlendi.

TÜRKPATENT Bilgi Doküman Birimleri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Semineri; marka, tasarım, coğrafi işaretler ve patent konulu oturumlardan oluşuyor. Çok sayıda katılımcının ilgi gösterdiği seminerde eğitimler, Kurum sınai mülkiyet uzmanları tarafından veriliyor.

 

Fotoğraflar