Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TÜRKPATENT ve INNORPI Arasında Mutabakat Zaptı (21.07.2017)

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Tunus Ulusal Standartlar ve Sınai Mülkiyet Ofisi (INNORPI) arasında, 21 Temmuz 2017 tarihinde, Tunus’ta, iki kurum arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bir mutabakat zaptı imzalandı.

Türkiye-Tunus Ortaklık Konseyi Toplantıları ve Türkiye – Tunus İş Forumu münasebetiyle Tunus’ta olan Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ ve beraberindeki heyette Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN da bulunuyor.

Mutabakat zaptı çerçevesinde yapılacak işbirliği konuları arasında; personel eğitimi, deneyim paylaşımı, yayınların paylaşımı, sınai mülkiyet hakları ile ilgili prosedürlerin veri tabanı ve yazılım programlarının tamamlanmasına yardımcı olunması, mevzuatın hazırlanmasında ve güncellenmesinde işbirliği yapılması,Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) ve Dünya Ticaret Örgütü (WTO) gibi uluslararası kuruluşlarla ilişkilerde ilgili organ ve bölümler arasında işbirliğinin sağlanması, revizyon projelerinin temel özelliklerinde bilgi alışverişinde bulunulması yer alıyor.

Fotoğraflar