Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Uzmanlarından Prof. Dr. Habip ASAN'a Ziyaret (27.02.2017)

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Patent İşbirliği Anlaşması kapsamında Uluslararası Araştırma ve İnceleme Otoritesi olarak atanmasına ilişkin Anlaşma metninin imza edilmesi amacıyla Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’ndan iki uzman Kurum Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a ziyarette bulundu. 

Görüşme sırasında Türk Patent ve Marka Kurumu'nun önümüzdeki dönemde WIPO ile bu alanda yapacağı ikili işbirlikleri, uzman eğitim programları ve prosedürel konular görüşüldü. Kurumumuzun 8 Mart 2017 tarihi itibariyle uluslararası patent başvurularını almaya başlayacağı konusunda WIPO ile sağlanan mutabakata istinaden WIPO tarafından tüm üye devletlere 2 Mart 2017 tarihinde bildiri yapılması kararlaştırıldı. Görüşmenin neticesinde nihai Anlaşma metnine Kurum Başkanımız Prof. Dr. Habip Asan tarafından imza konuldu. WIPO Genel Direktörüne takdim edilmek üzere imza edilen metin WIPO uzmanlarına teslim edildi. 

WIPO uzmanları ayrıca PCT Anlaşması kapsamında prosedürel konularda patent uzmanlarına eğitim vermek üzere 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde Kurumumuzda, bilahare 2 Mart 2017 tarihinde İstanbul Buluş Fuarı kapsamında uluslararası patent başvuruları konusunda sunum yapacaklar.

Fotoğraflar