Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Enstitümüzde "Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısının Getirdiği Yenilikler ve Değişiklikler" Konulu Toplantı Düzenlendi (09.12.2016)

Enstitü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın açılışını yaptığı toplantıya, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Hukuk Dairesi Başkanı Döndü Deniz BİLİR, üyeler Sefer İlker ALP, Ebru YÜCETÜRK, Ata DURAK, Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi hakimleri Fethi MERDİVAN, Fatma ÖZER, Sebahat BAHŞİ ve Mevlüt BAŞARAN’ın yanı sıra Maliye Bakanlığı Muhakemat Genel Müdürü ve Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Tayyibe KAYCIOĞLU, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim YAŞAR ile daire başkanları katılım sağladı.

Toplantıda, sınai mülkiyet sistemimizin gelişimine yönelik önemli düzenlemeler içeren ve TBMM Genel Kurul gündeminde yer alan "Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı"na ilişkin bilgilendirme sunumları yapılarak, sözkonusu tasarı hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Hukuk Dairesi; fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin ilk derece mahkemelerce verilen hüküm ve kararlara karşı yapılacak başvuruları incelemektedir.

Fotoğraflar