Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Ar-Ge Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin Sınai Mülkiyet Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi 2. Modülünün Ankara Ayağı TPE'de Başladı (25.10.2016)

Ar-Ge Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin Sınai Mülkiyet Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi'nde 2. Modülün Ankara ayağı bugün TPE’de başladı.

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, açılışta yaptığı konuşmada 28 Temmuz 2016 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ’nün katılımıyla gerçekleştirilen lansman toplantısıyla başlatılan proje hakkında bilgiler verdi.

Prof. ASAN, üç modülden oluşan projenin yaklaşık 2300 kişinin faydalandığı "Fikri ve Sınai Hakların Önemi ve Ülkemizdeki Yasal Süreçleri" eğitimini içeren birinci modülünün geçtiğimiz hafta başarıyla tamamlandığını belirterek, "Fikri ve Sınai Hakların Önemi, Yönetimi, Lisanslanması ve Ticarileştirilmesi" konularını içeren 2. Modül eğitimlerinin 18 Ekim’de İzmir’de LES Türkiye eğitimcilerinin 24 kişiye verdiği lisanslama eğitimi ile başladığını ifade etti.

2 Modül eğitimlerine ar-ge merkezlerinden yaklaşık 550 kişinin katılımının beklendiğini aktaran Prof. ASAN, Ankara’daki eğitime 16 ar-ge merkezi ve teknoloji geliştirme bölgelerinden yaklaşık 235 kişinin katılmasının beklendiğini söyledi.

Ankara’da bugün başlayan üç gün sürecek eğitim beş ayrı alt modülden oluşuyor.

Bunlar; Fikri Hakları Anlamak ve Yönetmek, Fikri ve Sınai Hakların Ticarileştirilmesi, Patent Değerleme, İşbirlikleri ve Fikri ve Sınai Haklar, Lisanslama Uygulaması ve Güncel Gelişmeler.  

Ayrıntılı bilgi: http://biltekegitim.sanayi.gov.tr/ 

Fotoğraflar