Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Vekil Bilgilendirme Toplantısı (02.09.2016)

Müşteri birleştirme ve müşteri bilgileri yönetimi konusundaki çalışmalar hakkında vekilleri bilgilendirmek amacıyla 2 Eylül 2016 tarihinde TPE'de bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, ülke olarak Fettullahçı Terör Örgütü’ne karşı verilen mücadelenin tüm alanlarda sürdüğünden ve bu mücadelenin verilmesi gerekliliğinden söz ederek TPE’nin bir taraftan da sınai mülkiyet alanındaki görevlerini hızla yerine getirmeye çalıştığını söyledi.

“Sahip Birleştirme ve Sahip İşlemleri Yönetimi” projesinin de bu doğrultuda hayata geçirilecek bir çalışma olduğunu belirten Prof. ASAN, konuyla ilgili marka ve patent vekilleriyle görüş alış verişinde bulunmak ve bilgilendirmek amacıyla toplantının düzenlendiğini ifade etti. Vekillerle daha geniş katılımlı bir toplantının ise sonbaharda yapılacağı bilgisini aktardı.

Prof. Dr. Habip ASAN, ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sınai mülkiyet başvurularının oldukça iyi durumda olduğunu, Sınai Mülkiyet Yasa Tasarısının ise TBMM’nin Ekim ayındaki gündeminde yer alacak ilk kanun tasarısı olacağını söyledi.

Patent ve Marka Vekilliği Sicil Kayıt ve Sicil Yenileme İşlemleri ve vekillik sınavlarına ilişkin yapılan değişikliklerden, getirilen yeniliklerden söz eden Prof. ASAN, toplantının ana gündem maddesini oluşturan proje sayesinde başvuru sayılarının artmasıyla yönetimi oldukça güç bir hale gelen marka patent, tasarım programlarında ayrı ayrı oluşturulan sahiplik numaralarının birleştirileceğini anlattı.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde TPE yetkililerince proje hakkında ayrıntılı bilgi verilerek katılan vekillerin konuyla ilgili soru ve görüşleri değerlendirildi.

 

Fotoğraflar