Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

WIPO Akademi Temsilcisi Ziyareti (21.01.2016)

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) Akademisini temsilen çalışma ziyareti için ülkemizde bulunan Martha CHIKOWORE, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Türk Patent Enstitüsü, WIPO ve Bilkent Üniversitesi işbirliğinde açılması düşünülen Fikri Mülkiyet Yüksek Lisans Programının hazırlıklarında gelinen son aşama görüşüldü.

TPE ve WIPO işbirliğinde Bilkent Üniversitesi’nde 2016-2017 döneminde açılması planlanan Fikri Mülkiyet Yüksek Lisans Programının ders içerikleri ve idari işlemlere ilişkin detayların ele alınması amacıyla 19-20 Ocak 2016 tarihlerinde Bilkent Üniversitesi’nde TPE-WIPO-Bilkent Yürütme Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıda,  daha önceki Yönlendirme Komitesinde hazırlanan ders programı ve kredi sayları, Max Planck Üniversitesi’nden katılım sağlayan Prof. Dr. Joseph STRAUSS’un görüşleri çerçevesinde revize edilerek kredi sayıları yeniden düzenlendi.

WIPO işbirliğinde dünya çapında gerçekleştirilen kısıtlı sayıdaki yüksek lisans programları arasında yer alan program Türkiye’de de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Uluslararası nitelikteki programın tamamı İngilizce verilecek ve yabancı öğrencilere de açık olacak. Programın 2016 Şubat ayı içerisinde duyurularak, öğrenci kayıtlarına başlanması hedefleniyor.

Fotoğraflar