Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

YOİKK Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve ARGE Teknik Komite Toplantısı TPE'de Gerçekleştirildi (24.12.2015)

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK), Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve ARGE Teknik Komite Toplantısı, 2015–2016 dönemi eylem planı kapsamında 24 Aralık 2015 tarihinde Türk Patent Enstitüsü ev sahipliğinde yapıldı.

Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Adalet Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, , Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, , Kültür ve Turizm Bakanlığı,  İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma ,Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı , Hazine Müsteşarlığı, TÜBİTAK, KOSGEB,TÜİK, TOBB, TÜSİAD, TİM, ve YASED temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda, özel sektör temsilcilerinin 2015–2016 dönemi için önerdiği 13 eylem üzerinden önceliklendirilen 5 eyleme ilişkin çalışmalar değerlendirildi. Teknik Komite, 5 eylemle ilgili olarak 15 Eylül tarihinde istişare ve eşgüdüm amaçlı toplanarak eylemlere yönelik çalışma grupları kurulmasını kararlaştırmıştı.

Teknik Komite çalışmaları, 2012 yılı Haziran ayında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Teknik Komitesi ile AR-GE Teknik Komitesinin birleşmesinden bu yana birlikte yürütülüyor.

Fotoğraflar