Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

PATLIB 2016 Konferansı (04.08.2015)

Ulusal patent ofisleri bilgi merkezleri (PATLIB) ile ulusal patent ofisleri temsilcilerini bir araya getiren PATLIB 2016 Konferansı 3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde Helsinki’de (Finlandiya) gerçekleştirilecek. 

Avrupa Patent Ofisi’nin (EPO) Avrupa Patent Sözleşmesine (EPC) taraf 38 üye ülkenin ulusal patent ofisleri ve PATLIB’lerden oluşan 320 civarındaki birim ile oluşturduğu iletişim ağı temsilcileri, her yıl farklı bir ülkede düzenlenen PATLIB Konferansında toplanıyor. 

İletişim ağı, Patent Bilgi Merkezleri ve Ulusal Paten Ofisleri arasındaki iletişimin ve işbirliğinin geliştirilmesi, patent bilincinin sağlanması ve buna ilişkin hizmetlerin kamuya (küçük ve orta ölçekli işletmeler, özel sektör, üniversiteler vb.) sunulması amacını taşıyor.  

Geçtiğimiz yıl İstanbul'da gerçekleştirilen konferansın "Networking" temalı 2016 programında, patent ofisleri ve PATLIB’ler tarafından uygulanan başarılı girişimler ve projelerle ilgili paylaşımlar yer alıyor. 

PATLİB’ler arası bilgi ve deneyim paylaşımı için önemli bir fırsat olarak değerlendirilen, katılımın ücretsiz olduğu konferansa, dinleyici veya konuşmacı olarak katılım sağlayabilmek için TPE ve EPO siciline kayıtlı bir PATLIB çalışanı olmak gerekiyor. 

Ayrıntılı Bigi: http://www.epo.org/learning-events/events/conferences/patlib.html

 

Fotoğraflar