Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TPE'de İftar Programı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi (02.07.2015)

Türk Patent Enstitüsü tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Enstitü çalışanları ve ailelerine yönelik gerçekleştirilen iftar programı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakan IŞIK iftar sonrası yaptığı konuşmada, TPE çalışanları ile birlikte bulunmaktan ve iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan IŞIK konuşmasının devamında Türk Patent Enstitüsü’nün ülkemizde fikri ve sınai mülkiyet haklarının etkin bir şekilde korunmasındaki önemine değinerek, Enstitü personelinin bu alanda ortaya koyduğu özverili ve gayretli çalışmaları takdir ettiğini belirtti.

Bakan IŞIK son dönemde patent, marka ve tasarım başvurularında önemli artışların meydana geldiğini, bu başvuruların tescil faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine yönelik önemli çalışmalarının olduğunu ve bu çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bakan IŞIK son olarak Ramazan ayının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek, Enstitü personelinin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Fotoğraflar