Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Türk Patent Enstitüsü Pakistan Fikri Mülkiyet Ofisi Arasında İşbirliği Protokolü (18.02.2015)

Türk Patent Enstitüsü ve Pakistan Fikri Mülkiyet Ofisi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin, 17-18 Şubat 2015 tarihlerinde, İslamabad’da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Pakistan Başbakanı Navaz ŞERİF’in eş başkanlığında düzenlenen dördüncü toplantısı sırasında, iki ülke arasındaki sıkı dostluk ilişkilerinin sınai mülkiyet ofisleri arasındaki işbirliğine de yansıtılması amaçlandı.

TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve Pakistan Fikri Mülkiyet Ofisi Genel Direktörü Aamir HASAN tarafından imzalanan protokol iki ofis arasında teknik işbirliğinin geliştirilmesini hedefliyor. Bu çerçevede, sınai hakların tesciline ilişkin işlemler, bilgi işlem altyapıları, ulusal ve uluslararası mevzuata ilişkin dokuman ve bilgi paylaşımı konularında işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Türk Patent Enstitüsü ve Pakistan Fikri Mülkiyet Ofisi arasındaki işbirliği faaliyetleri 1998 yılında düzenlenen 11. Karma Ekonomik Komisyon toplantılarına dayanıyor. Bugüne kadar aralıklı olarak sürdürülen işbirliği çalışmaları, imzalanan protokol ile daha kapsamlı ve planlı bir şekilde yürütülecek.

Fotoğraflar