Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

Selçuk TTO Patent Proje Pazarı (19.11.2014)

Türk Patent Enstitüsü’nün destek verdiği, Türkiye genelinden yapılan patent başvuruları arasından seçilen 145 buluşun sergilendiği "Selçuk TTO Patent Proje Pazarı" başladı.

Konya Teknokent, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK, , Selçuk Üniversitesi (SÜ), KOP Bölge İdaresi Başkanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), oda ve borsalar işbirliğiyle Dedeman Otel'de açılışı gerçekleştirilen proje pazarında firma ve yatırımcılar, buluşları inceleme fırsatı buldu.

Selçuk TTO Patent Proje Pazarı'nda sergilenmek için Türkiye'nin birçok ilinden 150 patent başvurusu yapıldı. Patentli veya patent başvurusu olan 145 buluş kabul edildi.

Sağlık Teknolojileri Tematik Alanı'ndan 54, Makine ve İnşaat Mühendisliği İmalat ve Yapım Teknolojileri Tematik Alanı'ndan 31, Kimya, Enerji, Nanoteknoloji ve Malzeme Alanına Ait Uygulamalar ile Tarım, Hayvancılık ve Gıda Tematik Alanı'ndan 24'er, Bilişim Teknolojileri Elektrik ve Elektronik Uygulamaları Tematik Alanı'ndan ise 12 patent başvurusu alındı.

Sergi açılışının ardından akademisyenler, ortaya koydukları buluşların tanıtımına yönelik hazırladıkları sunumlarla katılımcılara bilgi verdi.

Türk Patent Enstitüsü sergi alanında yer alan tanıtım standından katılımcılara ve ziyaretçilere sınai mülkiyet hakkında bilgi desteği sağlıyor.

Selçuk TTO Patent Proje Pazarı, yarın sona erecek.

Fotoğraflar