Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TPE'nin Hazır Bulunduğu CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı Sona Erdi (15.09.2014)

Türk Patent Enstitüsü, 11 – 14 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Global Conferences Fuarı’ndaki yerini aldı.

Türk Patent Enstitüsü, gelişimin en önemli faktörlerinden olan yeniliğin tescil ile koruma altına alınmasını sağlayan sınai mülkiyet sistemin merkezinde yer alan kuruluş olmasından dolayı, iş dünyasının vazgeçilmezi inovasyona ışık tutmaya devam ediyor.

Pazarlanabilen bilginin rekabet unsuru haline geldiği günümüz bilgi temelli ekonomilerinde, fikri, sınai haklar ve özellikle sınai mülkiyet sistemi yeni ve ileri teknolojilerin geliştirilmesi önemli araçlardan biri haline geldi. Küresel rekabet koşullarına uyum sağlayarak varlıklarını sürdürmek isteyen firmaların, bilgi sermayesine dayalı gayri maddi varlıkları ifade eden sınai mülkiyet haklarına verdiği önem de arttı.


Türk Patent Enstitüsü, yeni ürün ve hizmetlerini tanıtmak üzere bir araya gelen bilişim, teknoloji ve iletişim dünyasının temsilcilerine fikri ve sınai mülkiyet haklarından etkin bir şekilde faydalanmalarını sağlayacakları avantajları anlatmak üzere CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda hazır bulundu.

Türk Patent Enstitüsü, fuarda 9 nolu salonda yer alarak, sınai mülkiyet sistemini işletme süreçlerinin bir parçası haline getirmek ve sınai mülkiyetin getireceği avantajlardan yararlanarak firmalarını geleceğe taşımak isteyen firma temsilcilerine ve ziyaretçilere, sınai mülkiyet hakları ile Türk Patent Enstitüsü'nün faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Fotoğraflar