Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

TPE'nin Katıldığı 83.İzmir Enternasyonal Fuarı Tamamlandı (08.09.2014)

Türk Patent Enstitüsü, 29 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yerini alıdı. 

Yurt içinden ve yurt dışından birçok katılımcı ve ziyaretçinin akınına uğrayan fuara, toplumun birçok kesimi ile temas etme imkanı sağlaması nedeniyle önem veren Türk Patent Enstitüsü, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuar süresince sınai mülkiyet hakkında tanıtım ve bilgilendirme hizmeti verdi. 

Günümüz şartlarında küresel rekabette firmaların varlıklarının sürdürülebilir olmasında yenilikçiliğin önemi dikkat çekiyor. Ar-Ge’ye, inovasyona ve sınai mülkiyete daha fazla kaynak ayrılması ihtiyacı giderek artıyor. 

Türk Patent Enstitüsü, 10. kez katıldığı fuarda, inovasyon ve gelişmişlik açısında sınai mülkiyetin önem ve değeri hakkında toplumda farkındalık yaratılması, bilgi ve bilinç düzeyinin artırılması yönünde, marka, patent, endüstriyel tasarım, coğrafi işaretler ve entegre devre topografyalarından oluşan sınai mülkiyetin unsurları ve TPE faaliyetleri hakkında stand ziyaretçilerine bilgiler aktardı. 

Fotoğraflar