Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

İnovasyon Türkiye 2013 Fuarı (24.10.2013)

'İnovasyon Türkiye 2013' Fuarı, İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştiriliyor. 

Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Türk Patent Enstitüsü’nün toplumun çeşitli kesimlerinin sınai mülkiyet hakları konularında bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi görevi doğrultusunda, geniş kitlelerin katılımıyla gerçekleşen fuarlara önem verdiğini belirtti. TPE’nin, sınai mülkiyet sistemini yatırım sürecinin bir parçası haline getirmek ve sınai mülkiyetin getireceği avantajlardan yararlanmak isteyenleri bilgilendirme, buluşları ve buluşçuları tanıma ve tanıtma olanağı sunan, ulusal ve uluslararası düzeyde organize edilen fuarlara katılım sağladığını anlattı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü ve TÜBİTAK desteği ile düzenlenen, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan fuarda, 588 yerli proje ilk defa sergileniyor.

Sergi, Yükseköğretim Kurulu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun desteklediği 60 üniversiteden öğrenci projeleri ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteklediği teknopark ve teknogirişim firmalarının projelerinden oluşuyor.

Tasarlayan, üreten, buluş yapan, patent alan ile yatırımcı, sanayici ve girişimciyi aynı çatı altında, buluşturmayı amaçlayan fuarın; projelerin, tasarımların, buluşların ve patenti alınan ürünlerin, hızla sanayiye kazandırılması yönünde katkı sağlaması bekleniyor.

Fotoğraflar