Ana Sayfa  Tüm Haberler  Haber Detayı

4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19) Ödül Töreni... (20.09.2019)

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 2016'dan bu yana her yıl düzenlenen; Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı niteliğindeki 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'19), TEKNOFEST kapsamında 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle TÜRKPATENT ev sahipliğinde Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) iş birliğinde düzenlenen ISIF'19'da, 22 ülkeden 384 buluş sergilendi.

Fuar boyunca sergilenen buluşlar; 15 kişilik Jüri Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirilerek ödül almaya layık olanlar tespit edildi.

4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ödülleri Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih KACIR ile Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından sahiplerine takdim edildi.

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı - ISIF'19 Büyük Ödülü ise gerçekleştirilen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından "Aviyonik Bilgisayar Mimarisi Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ"ye verildi.

Ödül Alanlar Listesi