Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 21. Toplantısı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu 21. Toplantısı, 14 Şubat 2019 günü Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih KACIR ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımlandı

Urfa Keme Boranısı Yemeği / Şanlıurfa Keme Boranısı Yemeği Coğrafi İşaret Başvurusu 15 Şubat 2019 tarih ve 47 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Türk Tasarım Danışma Konseyi 18. Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK: "KOSGEB aracılığıyla tasarım destekleri veriyoruz. Desteklerden faydalanan firmalar, yararlanmayan firmalara göre yurt içi satışlarını yüzde 48, Ar-Ge harcamalarını yüzde 30, çalışan sayılarını yüzde 14 ve faaliyet karlarını yüzde 64 artırdı" - "Kentsel tasarım, üzerinde önemle durduğumuz bir konu. 
Bina bazlı kentsel dönüşümden ziyad...

Devamı

Kosova Sınai Mülkiyet Ajansı Ziyareti..

Kosova Sınai Mülkiyet Ajansı'ndan Bir Heyet, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN'a Ziyarette Bulundu

Devamı

TÜRKPATENT 'ten Bir Yılda 106 Bin Tescil

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, "Türkiye, 120 bini aşan sayıyla Avrupa'nın en fazla marka başvurusu yapılan ülkesi olma unvanını geçen yıl da devam ettirdi." dedi.

Devamı

Fikri Mülkiyet Hakları Strateji Belgesi Hazırlık Çalıştayı

Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yer alan “Beş yıllık dönemi kapsayan Türkiye’nin Fikri Mülkiyet Stratejisinin hazırlanması” eylemine yönelik “Fikri Mülkiyet Hakları Strateji Belgesi Hazırlık Çalıştayı - Sınai Mülkiyet Hakları Oturumu” düzenlendi.

Devamı

Kırıkkale Üniversitesi Bilgi ve Doküman Birimi Açılışı

Kırıkkale Üniversitesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında işbirliğini geliştirmek, Bilgi ve Doküman Birimi açılmasını sağlamak amacıyla “Kırıkkale Üniversitesi Bilgi ve Doküman Birimi Açılış Protokolü İmza Töreni” gerçekleşti.

Devamı

Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni Yeni Sayısı Yayımland

Alanya Gülüklü (Hülüklü) Çorba, Çankırı Sarımsaklı Et, Edirne Mis Meyve Sabunu, Konuralp Pirinci Coğrafi İşaret Başvuruları 15 Ocak 2019 tarih ve 45 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni 'nde yayınlandı.

Devamı

Arabuluculuk Sisteminde Marka ve Patent Vekillerinin Rolü Paneli

“Arabuluculuk Sisteminde Marka ve Patent Vekillerinin Rolü” konulu panel TÜRKPATENT’te gerçekleştirildi.

Devamı

Erdoğan KARAAHMET Anısına; Markanın Kullanımı ve Kullanım İspatı Paneli

Geçtiğimiz yıl vefat eden Kurumumuz ilk Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi (1994-1999) Erdoğan KARAAHMET düzenlenen etkinlik ve panelle anıldı.

Devamı
Tümü
 

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi Sistemi

E-Başvuru ve Hizmetler

Hizmetler

İstatistikler

Elektronik İmzalı Evrak Sorgulama